Celosvetové ohrozenie včiel - konajme teraz!

Včely vs. pesticídy

Pre zákonodárcov v EÚ a USA:
Žiadame Vás o okamžitý zákaz použitia neonicotinoidných pesticídov pokým nové nezávislé vedecké štúdie nepotvrdia, že sú bezpečné. Katastrofický úhyn včelích kolónií môže ohroziť celý náš potravinový reťazec. Ak urgentne zavediete preventívne opatrenia teraz, môžeme zachrániť včely pred vyhynutím.
Globálna akcia - Včely v ohrození!
(GLOBAL BEE EMERGENCY -- ACT NOW!)

V tichosti, po celom svete,vyvražďovaním miliárd včiel ohrozujeme naše plodiny a potravu. Ale celosvetový zákaz jednej skupiny pesticídov môže zachrániť včely pred vyhynutím.

Štyri Európske krajiny začali zakazovať tieto jedy a populácie včiel sa zotavujú. Chemické spoločnosti ale tvrdo lobujú pre udržanie všetkých vražedných pesticídov na trhu. Globálny (celosvetový) protest pre ich zákaz v USA a EÚ, kde sa vedú intenzívne debaty, môže vyvolať úplný zákaz a reťazovú reakciu po celom svete.

Postavme sa na stranu včiel ( a tým aj de facto nášho prežitia) a vytvorme hlas na postavenie týchto chemikálii mimo zákon v USA i EÚ, pokým sa nedokáže, že sú bezpečné.
Podpíšte petíciu na záchranu včiel a našich plodín a pošlite odkaz na túto, prípadne stránku Avaazu aj svojim priateľom a známym.

Taktiež odporúčam si pozrieť viac o biodiverzite a jej vplyve na schopnosť prežitia druhov.
Zdroj: www.Avaaz.org

K príspevku je 2[2] komentárov

Urcite pokial sa nieco take deje to treba zastavit...

"Albert Einstein: Když vymřou včely, lidstvu budou zbývat jen čtyři roky života"...

Ale zaujimalo by ma ci sa touto temou zaobera vedecka komunita, alebo je to len zalezitost www.Avaaz.org. Tato organizacia svojim prejavom prudko pripomina aktivisticku organizaciu no zdroje vedeckej obce chybaju... A pokial nebudu bude vsetko len blabol na webe co vyzaduje pozornost ludi a spamuje internet. Ked su taky aktivisti nemali robit peticie no zapajat do toho media a vedecku obec nech to ma relevanciu a nie takyto bullshit.

Touto témou sa "Albert Einstein: Když vymřou včely, lidstvu budou zbývat jen čtyři roky života" sa zoberala aj vedecká komunita a preto vyvinuli včely odolné proti škodcom. Sú odolnejšie a agresívnejšie a už dávno lietajú po svete. Videl som to v dokumente na Discovery

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.