Daňové raje a Index finančnej diskrétnosti

http://www.attac.org/

Index finančnej diskrétnosti - Financial secrecy index

Ako sa bohatí vyhýbajú plateniu daní

The world's super-rich have taken advantage of lax tax rules to siphon off at least $21 trillion, and possibly as much as $32tn, from their home countries and hide it abroad – a sum larger than the entire American economy.

In other words, even a solution to the eurozone's seemingly endless sovereign debt crisis might be within reach – if only Europe's governments could get a grip on the wallets of their own wealthiest citizens.
Wealth doesn't trickle down – it just floods offshore, new research reveals

£13tn hoard hidden from taxman by global elite

• Study estimates staggering size of offshore economy
• Private banks help wealthiest to move cash into havens

£13tn hoard hidden from taxman by global elite

K príspevku je 2[2] komentárov

ten attac...ja by som podporoval danove raje, najlepsie keby si tam mohli ukladat peniaze vsetci a ochranili by sa pred KRADEZOU ich penazi politikmi....ako spravne napisal v komentari Lukas Krivosik..."danove raje mozu existovat len pri existencii danovych pekiel, ako je napriklad francuzsko" takze nie danove raje su problem, ale danove pekla, skoda ze v jednom z nich zijeme...

Nesúhlasím, pretože potom by služby, ktoré ti ponúka štát (zdravotníctvo, obrana, ochrana života a majetku, vzdelávanie pracovných sil a podobne) nemali byt z čoho platené.
Taktiež je nemorálne, že tieto služby niektoré subjekty využívajú a de facto za ne neplatia (prostredníctvom offshoringu do daňových rajov).

Inak k téme dane: Podľa mňa by bolo oveľa lepším modelom oproti zdaňovaniu aj práce, zdaňovať len spotrebu . Tým by sa síce zdražili všetky produkty, ale oveľa ľahšie by bolo možné zamestnať väčšie množstvo ľudí (kvôli nižším odvodom). Taktiež by boli podporení ťažko pracujúci a šetriaci ľudia. Ľudia by tým, teda, boli motivovaní viac pracovať a menej spotrebovávať za tovary a služby (viac šetriť).

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.