Ako strácame Nema - krátke video o nadmernom rybolove

Pozrite si kreslený dokument o nadmernom rybolove a problémoch s tým súvisiacich.

Losing Nemo from mrlee.tv on Vimeo.

Jednou z vecí, čo môže spraviť každý jednotlivec je, že prestane jesť ohrozené tuniaky a začne hľadať ryby z udržateľných chovov.

Ak Vás zaujíma táto problematika, odporúčam ešte dokumentárne filmy The End of the line (Svet bez rýb) a oskarom ocenený dokument o delfínoch The Cove (Zátoka) .

There is 1 Comment

príroda vytvorila ľudstvo práve z toho dôvodu že si nevedela poradiť s toľkýžmi zásobami ropy?
Čo keď sme na svete práve preto, že tú ropu vieme premeniť na plast? Tak ako včely vyrábajú med, my vyrábame plast. Chcem tým povedať, nenamýšľajme si, že sme niečo viac ako iné živočíchy. Nie sme. A ďalšia vec, zem prežila aj väčšie svinstvá ako ľudstvo, keď nadíde náš čas, tak sa nás jednoducho zbaví. tie reči o tom že by sme mali chrániť planétu sa mi zdajú smiešne, ako keď sa kvasinky vo fínovej flaši rozhodnú že nebudú premieňať cukor na alkohol. Pred vyhynutím ich to nezachráni, keď nadíde ich čas, proste vyhynú.
Nemo... áno bordel v moriach je svinstvo, ale vážne si myslíte že je ho až tak veľa? je to úplne nič, trocha na pobreží, čo si nesie svoju daň. Tuniaky a pandy už mali dávno vyhynúť. Určite by to bolo dôstojnejšie ako ich nasilu zbytočne držať pri živote, alebo si myslíte, že z tých 7 pánd nakoniec dospeje do stavu že chytia druhý dych a bude ich dosť na to aby nemuseli byť ohrozené? hahaha a tie peniaze čo sa do toho investujú by kľudne mohli ísť na niečo iné.
Toť môj názor. Kľudne ma ukameňujte. Veci recyklujem, odpad triedim, pokazené opravujem a snažím sa mať veci dlhšie ako jednu sezónu, alebo kým víjde nová verzia ajfónu.

Pridať nový komentár