Adoptujte si včelu

už máte svoju adoptívnu včielku? Alebo larvičku? A čo takto stať sa adoptívnym rodičom celého včelieho roja?
Bzzzzzzz
Aj takýto bzukot bude výsledkom nového projektu Adoptuj si včelu, ktorý pripravil Greenpeace v spolupráci s organizáciou Živica. Aj hľa ich úvodný email ku kampani!
Adoptuj si vcelu

Staňte sa aj vy symbolickým adoptívnym rodičom a pomôžte osadiť 10 pilotných úľov v piatich slovenských mestách, o ktoré sa budú starať a rozširovať ich miestne školy alebo neziskové organizácie v spolupráci so včelármi.

To, že včely umierajú a potrebujú našu pomoc, je už dávno známy fakt. Vybudovaním 10 úľov s novými včelími rodinami však naša práca nekončí. Pilotné úle, ktoré sa budú ďalej rozširovať, budú slúžiť najmä pre verejnosť a školy. Veď ako lepšie deťom ukázať, ako včielky žijú, prečo sú dôležité a ako sa vyrába med? Toto všetko chceme docieliť našim projektom. Chceme hovoriť o probléme používania pesticídov v poľnohospodárstve a ich vplyve na včely. Chceme hovoriť o možnostiach ekologického poľnohospodárstva ako alternatíve k industriálnemu. Chceme ľudí motivovať k včeláreniu.

Rozbzučte s nami včielky v mestách po celom Slovensku a pomôžte nám informovať o ich dôležitosti a probléme ich úbytku. Adoptujte si nového maličkého člena svojej rodiny.

Ďakujeme!

Katarína Nikodemová
koordinárka kampane za záchranu včiel

P.S.: Veľmi nás (ale aj včielky) poteší, ak si nielen adoptujte svojho obľúbeného člena včelej rodiny, ale podelíte sa o túto myšlienku aj so svojimi známymi, kolegami a rodinou.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.