Akčná jeseň Bratislava/ Autumn of Action Bratislava - Stop CETA

Obchodná dohoda CETA, diabolské dvojča TTIP, sa túto jeseň vydáva na dlhú cestu k ratifikácii. Kľúčová diskusia o nej sa uskutoční v hlavnom meste Slovenska Bratislave 22. a 23. septembra. Na stretnutí za zavretými dverami sa ministri a ministerky členských štátov EÚ rozhodnú, či sa priklonia k ochrane ľudí a planéty, alebo či nechajú priechod dohode v ich neprospech. Státisíce občanov a občianok EÚ a Kanady vyvíjajú teraz veľké úsilie, pripravujú akcie a mobilizujú svoje sily, aby túto nebezpečnú dohodu zastavili na jej ceste cez bratislavské rokovania.

Nedovolíme, aby predstavitelia a predstaviteľky našich štátov, naši zástupcovia a zástupkyne, mali v Bratislave ďalšie utajené stretnutie, ktorého výsledok vážne ohrozí naše životné prostredie, prácu, zdravie, poľnohospodárstvo, verejné služby a demokraciu. 22. a 23. septembra sa v Bratislave zídu aktivisti a aktivistky zo Slovenska aj mnohých európskych krajín, aby nahlas a rozhodne vyjadrili svoj nesúhlasný názor. V hlavnom meste Slovenska sa stretnú delegácie z Českej republiky, Poľska, Slovinska, Chorvátska, Maďarska, Rakúska, Nemecka, Francúzska či Talianska. Zároveň sa v iných európskych hlavných mestách a v on-line priestore budú konať solidárne akcie.

14310302_1085758544850687_4148350296553859590_o.jpg

PROGRAM

22. SEPTEMBRA

13:00: TLAČOVÁ KONFERENCIA za účasti prezidenta Konfederácie odborových zväzov Jozefa Kollára a prezentácia publikácie Making Sense of CETA (Ako rozumieť dohode CETA)
Miesto: sídlo Konfederácie odborových zväzov Slovenska, Májkova 3

15.30-16.45: PANELOVÁ DISKUSIA s Brigitou Schmögnerovou, bývalou ministerkou financií Slovenskej republiky a ďalšími hosťami a hostkami zo zahraničia
Miesto: sídlo Konfederácie odborových zväzov Slovenska, Májkova 3

17:00 PROTESTNÝ HAPPENING „Stop CETA!“, Fazuľová ulica, vedľa Hotela Saffron

23. SEPTEMBRA

10:00-12:00: MEDZINÁRODNÝ PROTEST „Stop CETA!“, Hviezdoslavovo námestie
Na proteste vystúpia Penny Clarke EPSU (EÚ), Anton Szalay EPSU (Slovensko), Jan Májíček – SocSol/Stop TTIP (ČR) a Mark Dearn organizácia War on Want (UK).

13:00-16:00: AKTIVISTICKÉ WORKSHOPY
Miesto: sídlo Konfederácie odborových zväzov Slovenska, Májkova 3
- Produkcia potravín a poľnohospodárstvo, facilituje Robert Fridrich /FoE Hungary a Maria Świetlik /Akcja Demokracja Poland
- Mechanizmus ISDS, facilituje Fabian Flues/ FoE Europe a Burghard Ilge/ BothEnds
- Stratégie, facilituje Lucile Falgueyrac/ S2B Network

Workshopy sa uskutočnia v angličtine, v prípade potreby zabezpečíme individuálne tlmočenie do slovenčiny.

Akčnú jeseň, ktorej súčasťou sú aj podujatia a protesty v dňoch 22. a 23. 9. v Bratislave organizuje široká koalícia organizácií z celej Európy. Na Slovensku sú spoluorganizátormi: združenie Utopia, Priatelia zeme-CEPA, Konfederácia odborových zväzov Slovenska, v spolupráci s medzinárodnou sieťou Seattle to Brussels Network (S2BN), organizáciou Friends of the Earth Europe, európskou kampaňou Stop TTIP a ďalšími dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami.

Viac info: Facebook: Akčná jeseň Bratislava/ Autumn of Action Bratislava - Stop CETA a tu: http://stopceta.net/sk/bratislava/

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.