Podporte svojho farmára a farmárku

Podpor svojho farmara Ďalším zaujímavým projektom je Podpor svojho farmára zameraný na miestne rodinné farmy. Je až zarážajúce, že alternatíva znamená prepájanie zdravých miestnych potravín, podporu potravinovej sebestačnosti, posilnenie miestnej ekonomiky a tvorbu pracovných miest, ekologickejšie poľnohospodárstvo a zdravšie životné prostredie. Toto by mala byť samozrejmá bežná prax.

Na stránke http://www.podporfarmara.sk/ sa zasa môžete dozvedieť prečo je dôležité podporovať rodinné farmy vo Vašej lokalite a zapojiť sa :
„Rodinné farmy sú konkrétni ľudia, Zuzka, Milan, Hedviga, ktorí robia svoju prácu s radosťou, majú radi rastliny, ktoré pestujú a zvieratá, ktoré chovajú. Našli sme v nich ľudí, ktorí nesú skutočné kvality a vytvárajú reálne hodnoty.“

Určite neprehliadnite praktickú mapu, prostredníctvom ktorej môžete nájsť svojho farmára / farmárku. Stačí len vybrať potraviny, o ktoré máte záujem a Váš okres.

Kto sa môže zapojiť?

Zapojiť sa môžete ak, ste farmár a chcete spolupracovať, hľadáte svojho farmára, domáce produkty a/alebo chcete pomôcť.

Pre viac informácií pozrite sem:
http://www.podporfarmara.sk/
http://www.rodinnefarmy.sk
https://www.facebook.com/rodinnefarmy
http://www.predajzdvora.sk/
„Musíme pokročiť od: individualizmu k spolupráci, od závislosti na firmách k sebestačnosti, od trhovej diktatúry a nátlaku k demokracii založenej na súhlase všetkých ľudí, od inštitučnej podpory veľkých firiem k podpore miestnych firiem a lokálnej ekonomiky, od populárnej „mainstreamovej“ kultúry k miestnej. Existuje nekonečno možností, ako prispieť k zmene.“
Prečítajte si viac v Manifeste potravín a poľnohospodárstva od Young Friends of the Earth - Slovenská verzia dostupná na stiahnutie vpravo hore (tu)

Alternatívy v piatok na Facebooku: http://bit.ly/Alternativy
Pozrite si aj iné Alternatívy k hospodárskemu rastu - Udržateľné miestne projekty !

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.