Príďte na protest proti neonacistom a populistom zneužívajúcim nenávistné nálady

Neonacisti a neofašisti sa snažia využiť nenávistné nálady v našej spoločnosti namierené voči imigrantom a pod rúškou občianskeho protestu brániaceho záujmy slušných ľudí sa snažia mobilizovať širokú verejnosť. 20. júna sa tak v Bratislave uskutoční demonštrácia, na ktorú cez sociálne siete ohlasuje svoju účasť už niekoľko stoviek ľudí. Organizátori podujatia, ktorí svojou demagogickou rétorikou vykresľujú utečencov ako násilníkov, ktorí sú hrozbou pre túto krajinu sú paradoxne sami známymi predstaviteľmi slovenskej krajne pravicovej scény, členovia nenonacistických a neofašistických hnutí či rasistickí futbaloví ultras chuligáni, ktorí majú na svedomí fyzické útoky a pravidelne sa zaplietajú do pouličných bitiek.

Odmietame, aby diskusiu o prijatí niekoľkých stoviek utečencov v našej krajine určovali neonacisti a neoľudáci. Odmietame, aby smer tejto diskusie určovala nenávisť, xenofóbia, nacionalizmus a rasizmus. Aj preto sa 20. júna postavíme týmto ľuďom do cesty. Pridajte sa k nám aj vy a vyjadrime spolu ruka v ruke náš antifašistický postoj priamo v uliciach.

Odkáž 20. júna náckom, že v Bratislave, ani nikde inde, nie sú vítaní. Spoločne proti rasizmu, fašizmu a xenofóbii. Stretneme sa 20.6.2015 o 15.00 na Hodžovom námestí v Bratislave a postavíme sa spoločne nenávisti do cesty. (Udalosť na facebooku).

Prečítajte si kto sa chystá v Bratislave protestovať proti imigrantom?

Ku koreňom problému

Keďže populisti nevidia ďalej ako za špičku vlastného nosa, odporúčame článok, ktorý ukazuje korene problému do hĺbky a poukazuje na skutočných vinníkov terajšej situácie.

"Pre zahraničných investorov je Afrika najmä zdrojom obrovských ziskov. Paradoxne, bohatý svet transferom ziskov, splátkami úrokov, obchodnými transakciami ako i rôznymi nelegálnymi praktikami odčerpáva z Afriky viac, ako do nej viacerými kanálmi vkladá. Chudobná Afrika fakticky sponzoruje bohatú Európu."

Brigita Schmögnerová: Kto seje vietor v Afrike

BA blokuje populistov

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.