Vianoce - alebo ako z nich nemať sviatky konzumu?

K napísaniu tohto príspevku ma inšpirovala vynikajúca facebook skupina Nekonzumné, Ekologické A Vegetariánske Vianoce - skutočné sviatky lásky , z ktorej je odkaz napríklad aj na 10 tipov Greenpeace pre zelenšie Vianoce.

A ako naplniť zmysel Vianoc čisto a jednoducho?

Najdôležitejšie je nekupovať zbytočné veci, pretože aj tak sú pred Vianocami drahšie a zo všetkých strán na nás útočia reklamy, ktoré v kombinácii s týmito sviatkami môžu vyvolať celkom slušnú davovú psychózu.

Spomenúť si na blízkych a zamyslieť sa čo skutočne potrebujú.

Spojiť ich darček s nejakou nemateriálnou hodnotou, napríklad kúpou knihy Notabene od predajcov, ktorí sú bezdomovcami, no snažia sa svoju situáciu aktívne zmeniť. "Potešíte ňou hneď dvakrát: môžete obdarovať seba alebo niekoho blízkeho a zároveň pomôcť predajcovi NOTA BENE." Úryvki z tejto knihy boli, myslím že, v septembrovom čísle Nota Bene. Vrelo odporúčam.

Taktiež môžete kúpiť darček o lokálne pôsobiaceho umelca, podnikateľa, výrobcu vecí, pretože tým ušetríte trochu emisií, ktoré vznikli pri preprave ako aj podporíte miestne hospodárstvo (peniaze zostanú a míňajú sa vo Vašom okolí).

I want you to spend a lot to prove you love your family santa

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.